Νίκησε η ΑΕΛ στην Καρδίτσα

ΜΠΙΛΑ - ΓΚΟΛ
Η ΑΕΛ στο πρώτο ημίχρονο ήταν ανώτερη από τους γηπεδούχους. Το ματς είχε καλό ρυθμό και  ο Μπιλά από νωρίς«άνοιξε» το σκορ. Μετά από φάση διαρκείας, στα «καρέ» της Καρδίτσας, ο Μπιλά με ωραίο σουτ έκανε το 0 – 1 για την ΑΕΛ.

Αν και οι «βυσσινί»  ήταν ανώτεροι ο  Βούτσιας  στο 32΄ισοφάρισε, καθώς το σουτ που έκανε, κόντραρε σε αμυντικό της ΑΕΛ και στην συνέχεια κατέληξε στα δίχτυα του Αθανασόπουλου. Η απάντηση όμως των φιλοξενούμενων ήταν άμεση και στο 41΄πήραν ξανά κεφάλι στο σκορ.

Ο Βερντού απέδειξε για ένα ακόμη ματς, πως διαθέτει εξαιρετικά τελειώματα. Καθώς με μία πανέμορφη κεφαλιά νίκησε τον αντίπαλο γκολκίπερ, κάνοντας το 2 – 1 πριν την λήξη του πρώτου ημιχρόνου. Στο δεύτερο μέρος τώρα, ο ρυθμός έπεσε. Οι φάσεις ήταν σαφώς λιγότερες, με την ΑΕΛ να κρατάει εύκολα το υπέρ της σκορ μέχρι και την λήξη του αγώνα.

Οι Συνθέσεις

Αναγέννηση Καρδίτσας (Σάκης Θεοδοσιάδης): Τσάμης, Σάββας, Χατζηρίζος, Κουλουχέρης, Στάμος, Γκουγκούδης, Μίχος, Μπουντούρης, Βουτσιάς, Τζέκος, Νίκιτς.

Επίσης αγωνίστηκαν: Μέλκας, Μπιτέλης, Υφαντής, Παπαργυρίου, Ρόβας, Κουλίδης, Κοντός, Αδαμόπουλος, Αναστασίου.

ΑΕΛ (Κώστας Παναγόπουλος): Αθανασόπουλος, Μουλόπουλος, Κουρτεσιώτης, Δεληζήσης, Σαρακατσάνος, Τσεμπερίδης, Πινδώνης, Μπιλά, Τσιλιγκίρης, Περίκο, Βερδού.

Επίσης αγωνίστηκαν: Αποστολίδης, Τζούνιορ, Στεφανίδης, Μάινθ, Ντερνίς, Περίκο, Κοντοδήμος, Καρανίκας, Εσπίν.

This entry was posted on 27 Σεπτεμβρίου 2014, in ΑΕΛ. Bookmark the permalink.