Απόλλων – ΑΕΛ: 4-2

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Η ΑΕΛ αν και προηγήθηκε στο σκορ με τον Πάτρικ Αλεξάντροβιτς στο 20ο λεπτό με νέα «οβίδα» του Πολωνού, ο Απόλλων έφτασε στην ισοφάριση με τον Φαρινόλα να γυρνά, ο Σέρεμετ να αποκρούει και ο Παπαγεωργίου να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας της ΑΕΛ.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς για τους γηπεδούχους οι οποίοι προηγήθηκαν στο σκορ στο 46′ με εύστοχο χτύπημα (ΔΩΡΟ του διαιτητή) του Κατσίκη. Ο Αλεξάντροβιτς και πάλι ισοφάρισε  στο 56′ με τον Μανιά να κάνει το 3 – 2 στο 66′. Το τελικό 4 – 2 διαμόρφωσε 0 Μπάρκογλου στο 90′ + 1′.

Οι Συνθέσεις

Απόλλων Σμύρνης (Αλέκος Βοσνιάδης): Γουμάγιας, Χατζηζήσης, Διαμάντης, Δεληζήσης, Κύργιας, Καμαρά, Ρόβας, Κατσίκης (87′ Μπάρκογλου), Τσιλιγκίρης (84′ Τσεμπερίδης), Μανιάς, Φαρινόλα (90′ + 1′ λ.τ Χιντζίδης).

ΑΕΛ (Τίμος Καβακάς): Σέρεμετ, Παπαγεωργίου, Παγώνης, Σκόνδρας, Γιώτας, Νεμπεγλέρας, Χασομέρης (60′ Τσιάρας), Μπλέντι (74′ Τσίγκας), Τ. Κρητικός (56′ Ζεκίνια), Αλεξάντροβιτς, Σ. Κρητικός.