Ακόμη μία ήττα…

Άλλη μια ήττα  με 1-0 γνώρισε η ΑΕΛ στον εκτός έδρας αγώνα στην Μυτιλήνη, απέναντι στην ΑΕΛ Καλλονής. Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση σημείωσε ο Γιόνδης στο 45ο λεπτό. Στο δεύτερο ημίχρονο η ΑΕΛ είχε κάπως την πρωτοβουλία, χωρίς όμως να μπορεί να παραβιάσει την εστία του Μάππα σε έναν βαρύ αγωνιστικό χώρο. Είναι χαρακτηριστικό ότι σε όλο τον αγώνα έκανε μόνο μία ευκαιρία. Φυσικά έτσι δεν μπορείς να κερδίσεις ένα παιχνίδι.
Καλλονή (Μπάμπης Τεννές): Μάππας, Μαϊστόροβιτς, Αναστασιάδης, Κώτσιος, Σερφά (80′ Μανουσάκης), Γάλας, Λεοζίνιο (68′ Γκόβας), Μαρσέλο, Μανούσος, Σΐλιγαρδάκης, Γιόνδης (59′ Ντιμπαλά).
ΑΕΛ (Τίμος Καβακάς): Σέρεμετ, Παπαγεωργίου, Ραπτάκης, Σκόνδρας, Παγώνης, Τσιάρας, Πόνσε, Χασομέρης (73′ Καρανίκας), Μπλεντί (88′ Δημόπουλος), Τσίγκας, Ζουρούδης (56′ Ζεκίνια).