Ζιώγας:«Δεν ήμασταν καλοί»

«Δεν ήμασταν καλοί» παραδέχεται ο Ζιώγας

Δεν μπορούσε να πιστέψει ο τεχνικός της ΑΕΛ την ήττα από τον Πανσερραϊκό και αυτό φάνηκε στη συνέντευξη Τύπου.

ΜΙΧΑΛΗΣ ΖΙΩΓΑΣ

«Είχαμε κατασκοπεύσει τον αντίπαλό μας και ξέραμε τα δυνατά και αδύνατα σημεία των αντιπάλων μας, έχοντας προετοιμαστεί για να τον αντιμετωπίσουμε. Στο πρώτο ημίχρονο δεν ήταν η απόδοσή μας η αναμενόμενη, αυτή που είχαμε στα τελευταία παιχνίδια, είχαμε πρόβλημα στο μαρκάρισμα στη μεσαία γραμμή, αλλά είχαμε μία μεγάλη ευκαιρία για να προηγηθούμε.

Στο δεύτερο αποφάσισα να ρισκάρουμε παίζοντας με δύο επιθετικούς για να πιέσουμε πιο πάνω και να κρατήσουμε την αντίπαλη άμυνα ψηλά. Δυστυχώς όμως ο ήλιος πρόδωσε τον αμυντικό και δεχθήκαμε το γκολ. Αντιδράσαμε χάσαμε το πέναλτι, αλλά αυτό συμβαίνει. Χάσαμε από μία καλή ομάδα, αλλά και εμείς είμαστε μία καλή ομάδα και πλέον κοιτάμε τον επόμενο αντίπαλό μας προσπαθώντας να διορθώσουμε τα λάθη μας».

ΜΙΧΑΛΗΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ

«Να ευχηθώ καλή ποδοσφαιρική σεζόν σε όλους μας, να κάνει το ποδόσφαιρο ένα βήμα μπροστά. Αναφορικά με το παιχνίδι, είχα πει στους παίκτες μου ότι παίζουμε με μία ομάδα που θα πρωταγωνιστήσει στην κατηγορία. ¨Έχει έμπειρους παίκτες και φανέλα. Ήμασταν κυρίαρχοι στα 60 λεπτά χάνοντας τις ευκαιρίες για να ανοίξουμε το σκορ, μετά το 1-0 επειδή είναι πρεμιέρα υπάρχει η σκέψη για τους τρεις βαθμούς και προσπαθήσαμε να διασφαλίσουμε το αποτέλεσμα. Ευτυχώς που το πέναλτι δεν έγινε γκολ και από κει και πέρα κάναμε ότι έπρεπε για να πάρουμε τους τρεις βαθμούς. Τα παιχνίδια είναι το ένα μετά το άλλο και είναι πάρα πολύ δύσκολο. Δεν βγαίνεις πρωταθλητής από τις πρώτες αγωνιστικές. Θα πρέπει να οπλιστούμε όλοι με υπομονή για να αντιμετωπίσουμε τις δυσκολίες του πρωταθλήματος».

ΣΑΒΒΑΣ ΣΙΑΤΡΑΒΑΝΗΣ

«Κάναμε ένα κακό πρώτο ημίχρονο, ο αντίπαλός μας ήταν καλύτερος αλλά είχαμε μία κλασική ευκαιρία για να προηγηθούμε. Οι Σέρρες πέτυχαν ένα γρήγορο γκολ που τους βοήθησε στην εξέλιξη του παιχνιδιού. Δεν σκύβουμε το κεφάλι, κοιτάμε το επόμενο παιχνίδι και νομίζω ότι θα πάμε πολύ καλά γιατί έχουμε προετοιμαστεί πάρα πολύ καλά».

-Υπήρξαν κάποιες λογομαχίες μεταξύ των συμπαικτών σου…

«Σε έναν ποδοσφαιρικό αγώνα υπάρχει ένταση και μπορούν να συμβούν κι αυτά».

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ

«Από το πρώτο λεπτό προσπαθήσαμε να επιβάλουμε τον ρυθμό μας. Είχαμε ευκαιρίες και ήμασταν άτυχοι. Όταν σκοράραμε μπορούσαμε να πετύχουμε και άλλα γκολ και μετά το 60 κάναμε αυτό που έπρεπε να κάνουμε για να φτάσουμε στη νίκη»